ultrAcimbom | Galatasaray Taraftar Forum Sitesi
Merhaba,

Sitemize Hoş Geldiniz. Sitemizden Yararlanabilmek İçin Lütfen Kayıt Olunuz.

Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış Sitelogo10
Merhaba,

Sitemize Hoş Geldiniz. Sitemizden Yararlanabilmek İçin Lütfen Kayıt Olunuz.

Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış Sitelogo10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 0

tema edit: by ™ cAn ® ™

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek
Galatasaray'da Favori Futbolcusu : Mehmet Topal
Rep Gücü : 657

Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış Vide
MesajKonu: Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış   Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış Empty18/10/2008, 09:22

Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış 535b52d_o Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Aktütün baskını için inceleme başlatıldığını söyledi. Başbuğ, eleştirilere medyayı suçlayarak cevap verdi.

Başbuğ'un açıklamalarında öne çıkan başlıklar:

Aktütün Karakolu'nun emniyetini sağlayan Bayraktepe'de yaşanan gelişmeler hakkında konuşmak istiyorum.

Şunu herkes anlamalı. Bu olay bölücü terör örgütü açısından adeta bir intihar saldırısıdır. Bunu açın okuyun öğrenin. Bayraktepe'de çarpışan askerlerimizi açısından ise bu bir kahramanlek destanıdır.

Olayın hemen akabinde, her zaman olduğu gibi, olayın bütün boyutlarının incelenmesi görevi KKK tarafından ikinci ordu komutanına verilmiştir. TSK'nın kendine güveni tamdır. Dolayısıyla kendine güveni tam olan bütün kurumlar gibi, bu incelemenin sonuçlarına ulaşılmasından sonra kamuoyuna bilgi verilecektir. Ayrıca bu konulara ilişkin bilgileri sızdıranlar ve bu bilgileri kullananlar hakkında adli işlemler başlatılmıştır.

Şimdi bu noktaya, şu hususa dikkatinizi çekiyorum. Bütün bunlara rağmen, bölücü terör örgütünün yaptığı eylemleri, altını çiziyorum, başarılı gibi gösterenler, tekrar ifade ediyorum, başarılı gibi gösterenler, akan ve akacak olan her damla kanın sorumluluğuna ortak olurlar.

TSK her zamankinden daha güçlü ve kararlıdır. Son zamanlardaki sistemli saldırı, TSK'nın gücünü, azmini ve kararlılığını azaltmaz.

Doğru bilgiye dayanmayan, sınırlarını aşan bu tip saldırılar karşısında her ordununu vereceği cevap bellidir. Bu husus bütün ordular için de geçerlidir. Bu açıdan son sözüm şudur, herkesi dikkatli olmaya ve doğru yerde bulunmaya davet ediyorum.

TARAF BU AÇIKLAMAYA NE DEDİ?

Başbuğ'un suçlamalarına Taraf Gazetesi adına cevap veren Yasemin Çongar, Başbuğ'un eleştirilen konular hakkında hiç bir açıklama yapmamasını, sert ve basını suçlayan bir üslup kullanmasını yadırgadığını belirtti.

Ayrıca ellerine gelen her türlü 'doğru' bilgiyi yayınlamaktan çekinmeyeceklerini NTV canlı yayınında açıkladı.

ZAMAN

Başbuğ: Bayraktepe kahramanlık destanıdır

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Aktütün karakoluna saldırıyla ilgili, Bu olay Bayraktepe'de meydana gelen olay bölücü terör örgütü açısından adete bir intihar saldırısıdır. Bayraktepe'de çarpışan askerlerimiz için ise bu bir kahramanlık destanıdır" dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un, terörle mücadele ve güncel konulara ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, toplam 17 askerin hayatını kaybettiği Aktütün karakoluna törör örgütü PKK tarafından yapılan saldırıyla ilgili yürütülen inceleme kapsamında gizli bilgileri sızdıran ve bu bilgileri kullananlar hakkında adli işlem başlatıldığını söyledi.

Orgeneral Başbuğ, "TSK'nın kendine olan güveni tamdır" diyerek,
''Terör örgütünün yaptığı eylemleri, altını çiziyorum, başarılı gibi gösterenler, tekrar ifade ediyorum, başarılı gibi gösterenler akan ve akacak olan kanının her damla sorumluğuna ortak olurlar'' açıklamasını yaptı.

SABAH

Org. Başbuğ'dan sert açıklama

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Aktütün baskını ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Başbuğ'un sinirli olduğu gözlenirken açıklama yapken kullandığı sert ses tonu dikkati çekti. İşte açıklamadan satırbaşları:

TERÖR ÖRGÜTÜ İNTİHAR SALDIRISI YAPTI

İlk önce şunu herkesin iyi anlamasını istiyorum. Bu olay bölücü terör örgütü açısından adete bir intihar saldırısıdır. Bunu açın okuyun öğrenin.
Bayraktepe’de çalışan çarpışan askerlerimiz açısından ise bu bir kahramanlık destanıdır.

GİZLİ BELGELER İÇİN ADLİ İŞLEM YAPILACAK

Olayın bütün boyutlarının incelenmesi görevi 2. Ordu Komutanı'na verilmiştir. Kendine güveni olan bütün kurumlar gibi ki TSK’nın kendine güveni tamdır, bu incelemenin sonuçlanmasına müteakip elbette kamuoyu ile paylaşılması gereken hususlar bilgi olarak verilecektir.

Ayrıca bu konulara ilişkin bilgileri sızdıranlar ve bu gizli bilgileri kullananlar hakkında da adli işlemler başlatılmıştır.

AKAN KANA ORTAKLAR

Şu sözlere dikkatinizi çekiyorum. Bütün bunlara rağmen bölücü terör örgütünün yaptığı eylemleri altınız çiziyorum başarılı gibi gösterenler, başarılı gibi gösterenler akan ve akacak olan her damla kanın sorumluluğuna ortak olurlar. Bunu herkesin iyi anlamasını istiyorum.

TSK bugün her zamankinden daha güçlü daha kararlı daha azimlidir.

HERKES DİKKATLİ OLSUN

Bir ordunun bu tip saldırılar karşısında ki bu saldırılar doğru bilgiye dayanmayan sınırlarını aşan eleştirilerdir. Bu tip saldırılar karşısında her ordunun vereceği cevap bellidir ve bu husus bütün ordular için de geçerlidir.

Son sözüm dolayısıyla herkesi dikkatli olmaya ve doğru yerde bulunmaya davet ediyorum.

HÜRRİYET

Başbuğ'dan çok sert açıklama

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ Balıkesir'deki törenin ardından basının karşısına çıkarak çok sert bir açıklama yaptı.

Başbuğ açıklamasında;

"Aktütün karakolunun emniyetini sağlayan Bayraktepe'de meydana gelen olayla ilgili gelişmelerdir.

Bayraktepe'de meydana gelen olay bölücü terör örgütü açısından adeta bir intihar saldırısıdır. Bunu açın okuyun öğrenin. Bayraktepe'de çarpışan askerlerimiz açısından ise bu bir kahramanlık destanıdır.

Olayın hemen akabinde bütün boyutlarının incelenmesi görevi, Kara Kuvvetleri Komutanı tarafından İkinci Ordu Komutanı'na verilmiştir. İncelemenin sonuçlanmasını mütakip, kendine olan güveni tam olan bütün kurumlar gibi (TSK'nın kenidne güveni tamdır) sonuçlanınca elbette kamuoyuna bilgi olarak verilecektir.

Ayrıca bu konulara ilişkin bilgileri sızdıranlar ve bu gizli bilgileri kullananlar hakkında da adli işlemlere başlanılmıştır.

Bütün bunlara rağmen bölücü terör örgütünün yaptığı eylemleri, altını çiziyorum başarılı gibi gösterenler, akan ve akacak olan her damla kanının sorumluluğuna ortak olacaklardır. Bunu herkesin anlamasını istiyorum.

Son günlerde yoğunlaşan sistemli saldırılar, emin olunuz ki TSK'nın gücünü kararlığını azmini artırmaktan başka hiç bir işe yarayamaz.

Bir ordununun bu tip saldırılar karışısında ki bu saldırılar doğru bilgiye dayanmayan, sınırlarını aşan eleştirilerdir.
bu tip saldırılar karşısında her ordunun vereceği cevap ve tepki bellidir. Bu husus bütün ordular için geçerlidir.

Son sözüm şudur, dolayısıyla herkesi dikkatli olmaya ve doğru yerde bulunmaya davet ediyorum."

MİLLİYET
http://www.ultracimbom.biz
cAn ®
Kurucu
Kurucu
cAn ®

Erkek
Galatasaray'da Favori Futbolcusu : Arda Turan
Rep Gücü : 14866

MesajKonu: Geri: Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış   Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış Empty25/10/2008, 01:04

Teşekkürler.. Wink
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış   Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış Empty25/10/2008, 09:41

Rica Ederim
vLkn.1905
Ayın Yöneticisi
Ayın Yöneticisi
vLkn.1905

Erkek
Galatasaray'da Favori Futbolcusu : Dos Santos
Rep Gücü : 2414

MesajKonu: Geri: Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış   Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış Empty6/11/2008, 21:38

teşekkürler Wink
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış   Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış Empty7/11/2008, 17:54

Rica Ederim

Genelkurmay Aktütün için inceleme başlatmış

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası