ultrAcimbom | Galatasaray Taraftar Forum Sitesi
Merhaba,

Sitemize Hoş Geldiniz. Sitemizden Yararlanabilmek İçin Lütfen Kayıt Olunuz.

GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ! Sitelogo10
Merhaba,

Sitemize Hoş Geldiniz. Sitemizden Yararlanabilmek İçin Lütfen Kayıt Olunuz.

GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ! Sitelogo10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 0

tema edit: by ™ cAn ® ™

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI !

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek
Galatasaray'da Favori Futbolcusu : Mehmet Topal
Rep Gücü : 657

GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ! Vide
MesajKonu: GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI !   GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ! Empty18/10/2008, 09:23

GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ! Cd76a08_o Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu'nun Aktütün Jandarma Karakolu'na düzenlenen baskın sırasında golf oynadığının ortaya çıkması üzerine başlayan tepkiler sürerken, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın geçtiğimiz yıllarda birçok üsse golf sahası yaptırdığı ortaya çıktı.

Gazeteci Fatih Altaylı, Habertürk'teki köşesinde, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın internet sitesinde yer alan golf sahalarıyla ilgili bilgilerin, Aydoğan Paşa'ya yönelik haberlerden sonra kaldırıldığını yazdı.

İşte Altaylı'nın "Golf Kuvvetleri Komutanlığı" başlıklı yazısı...

Kim ne derse desin, arkasında hangi niyet olursa olsun, Aktütün karakolunun basıldığı dakikalarda Hava Kuvvetleri Komutanı’nın golf oynadığının ortaya çıkarılması önemli bir gazeteciliktir.

Hava Kuvvetleri Komutanı baskın sırasında golf oynuyor olabilir.

Bunda bir ayıp yok.

Ama baskın sürer, şehitler verilir, operasyonlar yapılırken komutanın golf sopasını elinden bırakmaması en hafif tabiriyle “Saygısızlıktır”

Geçtiğimiz yaz aylarında emekli bir komutan beni ziyaret etmek istediğini söyledi.

MGK’larda bulunmuş önemli bir isim.

Eve davet ettim.

Bir kaç saat sohbet ettik.

Hava Kuvvetleri Komutanının golf tutkusunu ilk olarak ondan öğrenmiştim.

“Hava Kuvvetleri Komutanının şu andaki en önemli projesi ne biliyor musunuz?” diye sormuştu.

Ben de saf saf “Herhalde F 35 projesidir” diye yanıtlamıtım.
“Bilemidiniz” demiş, masamdaki bilgisayardan Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın internet sitesine girip göstermişti.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, hava kuvvetlerine ait üslerde bir seferberlik başlatmıştı.

Pek çok üsse golf sahaları yapılıyordu.

Şaşırmıştım. (Dün yine aynı internet sitesine girdim ama golfle ilgili bilgiler kaldırılmıştı)
Komutanın golf tutkunu olduğunu anlamıştım ama doğrusu bu kadarını beklemiyordum.

Komutan eleştiriler karşısında diyor ki, “Ne yapacaktım, Aktütün’e ben mi gitseydim”
Size Aktütün’e gidin diyen mi var paşam.
Ama en azından golfünüze ara verip, telefonun başına gidebilir, hiç değilse olayla yakından ilgileniyormuş gibi yapabilirdiniz.
En azından kibarlık olsun diye.
Nezaketen.
Bu arada yeri gelmişken, mahsuru yoksa, sorayım.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı kaç üsse golf sahası yaptırıyor?
Bu sahaların yapımı için kaç lira harcanıyor, bakımı için yılda kaç lira harcanacak?

Eğer askeri sır değilse öğrenebilir miyiz!

NE DEMİŞTİ?

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Aktütün Sınır karakoluna saldırı sonrasında Antalya Serik’te golf oynadığı ve ilgisiz kaldığı yönündeki eleştirilere şu cevabı vermişti: "Evet, ben Cuma ve Cumartesi günü Antalya’da idim.

Komutanlarımdan izin alıp Ankara’dan Antalya’ya giderek Karpuzkaldıran Askeri Kampı’nda kaldım. TSK’da kuvvet komutanı da olsanız daima her adımınızı komutanlarınızın izni dahilinde gerçekleştirirsiniz. Doğrudur.

Antalya’da turnuvada golf oynadım. Yıllardır bir spor olarak yapıyorum. Cumartesi akşam da Ankara’ya döndüm. Pazar günü de, Sayın Cumhurbaşkanı’nın da katıldığı Eskişehir’deki şehidimizin cenazesindeydim.

Tabii ki her tür eleştiriye hakaret ve iftira olmadığı sürece açığız. Ama bu mu olmalı eleştiri?

Burada, şunu sormamışlar. Hava Kuvvetleri harekat refleksi ve operasyonlar bazında bir zafiyet yarattı mı? Herhangi bir eksiklik olmuş mu? hata yapılmış mı? Hayır. Ne yapsaydım acaba, bu eleştiride bulunanları mutlu etmek için o gün Aktütün’e mi gitseydim? Bütün bunlar bilerek TSK’yı yıpratmak amacı ile yazılıyor. Kimse TSK’ya, Hava Kuvvetleri’ne haksızlık yapmasın."

VATAN

AHMET HAKAN DESTEK VERİYOR !

Ahmet Hakan'dan Aydoğan Paşa'ya destek
Hürriyet yazarı, dinci gazetelerin eleştirdiği Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu'na destek verdi. İşte o yazı:

Golf oynayan paşa

SAYIN Orgeneral... Eğer siz, "Türk Hava Kuvvetleri Komutanı" değil de...

Britanya’nın Kraliyet Hava Kuvvetleri Komutanı olsa idiniz...

Golf de oynardınız...

Polo da...

Kimseye laf söylemek düşmezdi...

Ama talihsizliğe bakın ki...

Siz "tenis" sporunun bile "zengin ve züppe sporu" olarak algılandığı bir memleketin ordusunda "Hava Kuvvetleri Komutanı" olarak görev yapıyorsunuz...

Ve böyle bir memlekette...

Bırakın tenis oynamayı, golf oynamaya yelteniyorsunuz...

Üstelik...

Belek’te ağaçlara kıyılarak oluşturulan golf sahalarında...

Üstelik...

Zenginler arasında...

Ağızların torba olmadığı ve dolayısıyla büzülemediği bu memlekette, bir kuvvet komutanı bu derece bariz açık verir mi?

İşte bakın!

"Askerlerimiz şehit olurken halay çeken milletvekili" haberlerine karşılık olarak...

"Askerlerimiz şehit olurken golf oynayan komutan" haberleri manşetlere taşınıverdi...

Ne yapacaksınız şimdi?

Ne diyeceksiniz?

Hadi "Tatildeydim... Saldırı haberini alır almaz hemen görevimin başına geçtim" tarzında bir cümle kurdunuz ve bazılarımızı ikna ettiniz...

Peki "zenginlerle golf oynayan komutan" cümlesinin kekremsi havasını nasıl dağıtacaksınız?

Unutmayın...

Burası bin türlü düşmanlığın, bin türlü tezahür noktalarına sahip tuhaf bir memlekettir...

Buralarda yetkili ve etkili adamlar, "aman laf gelmesin" diyerek evden dışarı adım atmazlar...

Biz bile şu sıradan "köşe yazarı" kimliğimizle, "aman laf gelmesin" diyerek bin türlü zevk ü sefadan uzak duruyoruz...

Keşke siz de öyle yapsaydınız...

Sabretseydiniz...

Golf denilen sporu, üniformanızı çıkarıp emekli olduktan sonra icra etseydiniz de bunca lafı işitmeseydiniz...

Neyse... Ne demiş eskiler?

"Bir musibet, bin nasihatten evladır..."

AHMET HAKAN / HÜRRİYET
http://www.ultracimbom.biz
cAn ®
Kurucu
Kurucu
cAn ®

Erkek
Galatasaray'da Favori Futbolcusu : Arda Turan
Rep Gücü : 14866

MesajKonu: Geri: GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI !   GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ! Empty25/10/2008, 01:05

Teşekkürler.. Wink
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI !   GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ! Empty25/10/2008, 09:40

Rica Ederim
vLkn.1905
Ayın Yöneticisi
Ayın Yöneticisi
vLkn.1905

Erkek
Galatasaray'da Favori Futbolcusu : Dos Santos
Rep Gücü : 2414

MesajKonu: Geri: GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI !   GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ! Empty6/11/2008, 21:40

teşekkürler Wink
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI !   GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ! Empty7/11/2008, 17:56

Rica Ederim
onur
Yetenekli Aslan
Yetenekli Aslan
onur

Erkek
Galatasaray'da Favori Futbolcusu : Arda Turan
Rep Gücü : 190

MesajKonu: Geri: GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI !   GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ! Empty22/2/2009, 17:18

Teşekkürler.. Very Happy
http://www.turkey.forumk.biz

GOLF KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI !

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası