ultrAcimbom | Galatasaray Taraftar Forum Sitesi
Merhaba,

Sitemize Hoş Geldiniz. Sitemizden Yararlanabilmek İçin Lütfen Kayıt Olunuz.

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Sitelogo10
Merhaba,

Sitemize Hoş Geldiniz. Sitemizden Yararlanabilmek İçin Lütfen Kayıt Olunuz.

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Sitelogo10
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 0

tema edit: by ™ cAn ® ™

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Şehitler Ölmez

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
YazarMesaj
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek
Galatasaray'da Favori Futbolcusu : Mehmet Topal
Rep Gücü : 657

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Vide
MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty23/5/2008, 23:57

"CENAZEMİ GETİRECEK KOMUTANA SERT DAVRANMAYIN"

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 137099020847260aca89fbc Hakkari Dağlıca'daki hain saldırıda şehit düşen Afyonkarahisarlı Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal'ın 5 ay önce balık tutarken çektirip gönderdiği fotoğraf ikiz kardeşi Celalettin Gürdal'ın yüreğini dağladı. Kardeşinden kalan son fotoğrafa bakıp gözyaşı döken ikiz kardeş, “Tuttuğu balığın fotoğrafını çekip yeniden dereye atmış. Balığa bile kıyamayan insana nasıl kıydılar” diyerek feryat etti. Şehidin son fotoğrafının Dağlıca bölgesindeki bir köprü kenarında çekildiği belirtildi.

Hakkari Dağlıca'da 21 Ekim'deki çatışmada şehit düşen Afyonkarahisarlı Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal'dan geriye kalan son fotoğraf, Dinar İlçesi'ne bağlı Burunkaya Köyü'nde oturan ailesinin yüreklerini dağladı. Şehit Gürdal'ın 5 ay önce, şu an terhis olan bir arkadaşıyla birlikte, havaya uçurulan Avaşin Köprüsü'nün ilerisindeki başka bir köprünün yakınında balık tutarken çektirdiği fotoğraf, ikiz kardeşi Celalettin Gürdal'ın elinden hiç düşmüyor. Antalya'da bir otelde çalışan Celalettin Gürdal, şehit kardeşinin dijital fotoğraf makinesiyle çektirtip MSN'den yolladığı fotoğrafa bakıp bakıp ağlıyor.

YENİDEN DEREYE ATMIŞ

Kardeşiyle en son ölümünden 10 gün önce görüştüğünü anlatan Gürdal, “Bu fotoğraf da ondan kalan son anı. MSN'de sık sık konuşuyorduk. Bana, (her ne kadar zor şartlarda da olsak ara sıra balık tutmaya çalışıyoruz) demişti. O gün tuttuğu balığın fotoğrafını da çekip yeniden dereye atmış. Kıyamamış balığa. Balığın fotoğrafını bana da yollamıştı. Balığa bile kıyamayan insana nasıl kıydılar” diye feryad etti.

KOMUTANLARA SERT DAVRANMA

Celalettin Gürdal, kardeşinin şehit olacağını hissettiğini söylerken, “Son konuşmamızda bana, (kendinize iyi bakın, Allaha emanet olun. Ben o köye bayraklarla geleceğim. Sen çok asabisin, o yüzden beni getirecek komutanlara sert davranma. Ben oraya bayrağa sarılı olarak geleceğime eminim. Hakkını helal et) dedi. Ne söyleyeceğimi şaşırdım” dedi.

EŞİM VE OĞLUM SANA EMANET

Şehit Selçuk Gürdal'ın KKTC'de Uzman Çavuş olarak görev yapan 24 yaşındaki ağabeyi Zafer Gürdal ise kardeşiyle en son arefe günü görüştüklerini aktarırken, “Bana, (Bugün operasyana çıkıyorum hakkını helal et. Başıma birşey gelecek olursa eşim ve oğlum Samet sana emanet. Çünkü babamdan sonra ailenin en büyüğü sensin) demişti” diye konuştu.

Hürriyet
http://www.ultracimbom.biz
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty23/5/2008, 23:57

DOLANDIRICILAR ŞEHİTLERE SARILDI

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 152530853047243bf675b7cÜlke genelindeki duygusal ortamı fırsat bilen bazı dolandırıcılar, şehit ve gazi derneklerinin adını kullanarak halktan para topluyor. Ev ve işyerlerini dolaşan bu fırsatçılar, küçük hediyelik eşyalar vererek, 'şehit' deyince yüreği burkulan vatandaştan yüksek miktarda bağış alıyor.

Şehit ve gazi derneklerinin adlarını kullanarak para toplayan fırsatçılar, hediyelik eşyalarla yüksek miktarda bağış almaya çalışıyor. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Turan, son olayların ardından fırsatçıların türemeye başladığına dikkat çekiyor. Turan, para toplayanların yetki belgesi, valilik ve emniyetten izinlerinin olması gerektiğini söylüyor.

Emniyetin verdiği bilgiye göre; fırsatçılar, ev ve işyerlerini dolaşarak vatandaşlardan makbuzsuz, belgesiz para toplayıp, yüksek fiyata hediyelik eşya satıyor. Şehit ve gazi ailesi sözünü duyan vatandaş ise fırsat düşkünlerini boş çevirmiyor. Şehit ve gazi ailelerine destek olacağı gerekçesiyle bağış yapanlar 'ne verirseniz' sözü üzerine de hediyelik eşyalara yüksek fiyat ödüyor. Bu tür fırsatçılar, özellikle Ankara, İstanbul, Eskişehir, Gaziantep ve Bursa başta olmak üzere büyük şehirlerde boy göstermeye başladı. Tüketiciyi Koruma Derneği Eskişehir Şube Başkanı Libabiye Mutlu, şehit ve gazilerin adını kullanarak izinsiz bağış toplayanlara karşı vatandaşları uyardı. Mutlu, önceki gün kendisinin yaşadığı bir olayı şöyle anlattı: "Bir arkadaşımızı ziyarete gittim. Şehit babası olduğunu bildiren ve üzerinde Atatürk resmi olan bir rozeti yanımdakilere satmaya başladı. Belirli bir fiyat vermediği rozet için 'ne verirseniz' ifadesini kullandı. Çevremdeki insanlar da bu rozetlerden almaya başladı. Şahıstan 'siz kimsiniz?' diyerek, belge ve makbuz istedim. Makbuz ve belge gösteremedi. Uyarım üzerine vatandaşlar aldıklarını iade ederek paralarını geri aldılar." Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Turan, illerdeki dernekler ve vatandaşlar vasıtasıyla bu konuda şikâyetler aldıklarının altını çizdi. Turan, ilkokul öğrencisinden asgari ücretlisine kadar her kesimin şehit ve gazi ailesine yardım dendiğinde cebindeki 1 YTL'sini dahi bağışladığını belirterek, "Bazıları şehit ve gazilerimizin kanı üzerinden para kazanıyor. Bunlar utanç verici şeyler. Bu insanlara kanmayalım." çağrısında bulundu. Yardım toplayan insanların yetki belgesi, valilik ve emniyet güçlerinden izinlerinin olması gerektiğini belirten Turan, yardım yapmak isteyenlerin resmî olarak kayıtları bulunan derneklere gitmesini önerdi. Turan, para toplayan kişilerin mutlaka emniyet güçlerine bildirilmesini istedi. Şehit Aileleri Derneği Eskişehir Şube Başkanı İmdat Özkan ise kentte son günlerde kendileri ile bağlantısı olmayan; ancak şehit, gazi aileleri ve dernekleri adına para toplayanların olduğu ihbarını aldıklarını ifade etti. Dernek olarak şimdiye kadar şehit ve gaziler için para toplamadıklarını ve kendi imkanları ile ayakta durduklarını vurgulayan Özkan, "Derneğimiz kamu yararına çalışmaktadır. İçişleri Bakanlığı'nın emriyle yardım toplamak, bir şey satmak bize ait. Ama biz bu konuyu hiçbir zaman yapmıyoruz. Çünkü, gazi ve şehit ailelerinin bu yolla rencide olmasını istemiyoruz." diye konuştu.

'Terörle Mücadele Mağdurları' veya 'Terörle Yardımlaşma Dernekleri' adı altında piyasaya çıkıp insanların duygularından menfaat sağlandığını tespit ettiklerini dile getiren Özkan, "Fırsatçı insanlar, bu tür hassas ve önemli günlerde ortaya çıkıyor. Bu fırsatçılar, şık giyimli genç bayan ve erkekleri kullanıyor. Hatta bazıları subay ve subay eşi olduğunu bile çekinmeden söylüyor." şeklinde konuştu.

Mehmet Kuru / ZAMAN
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

ŞEHİT AĞABEYE ASKER SELAMI

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 2401219924830fc777a45cŞırnak’ın Küpeli Dağı eteklerindeki Akdizgin İç Güvenlik Piyade Tabur Komutanlığı’nda görevli askeri time, önceki gece arazide arama faaliyetinde bulunurken, bir grup PKK’lı terörist tarafından ateş açıldı. Çıkan çatışmada, Piyade Onbaşı Yakup Suna şehit oldu, 2 asker de yaralandı.

Çatışma bölgesine günün ilk ışıklarıyla birlikte Sikorsky helikopterleriyle ’Meteler’ adı verilen Jandarma Özel Harekát Timleri indirildi. Şehit onbaşı Yakup Suna dün memleketi Afyonkarahisar’da merkeze bağlı Gebeceler Beldesi’nde toprağa verildi. Şehidin cenazesine, yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Bülent Aker, şehidin ailesinin yanına başsağlığı dilemeye gittiğinde, kızkardeşi 16 yaşındaki Hanife Suna, "Ağlamayacağız. Onları sevindirmeyeceğiz. Onurluyuz, yıkılmayacağız" diye haykırdı. Tuğgeneral Aker, genç kızın yanağını okşayarak, "Aferin sana" dedi. Hanife Suna, ağabeyini asker selamı ile uğurladı. Cenaze törenine Çevre Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar AKP milletvekilleri Sait Açba, Halil Aydoğan, CHP milletvekili Halil Ünlütepe, Vali Haluk İmga ve Afyonkarahisar Emniyet Müdürü Natık Canca da katıldı. Yakup Suna, cenaze namazının ardından belde mezarlığında toprağa verildi.

Hürriyet / Şenol ÇAKIR / DHA
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

ŞEMDİNLİ'DE KARAKOLA BASKIN : 6 ER ŞEHİT

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 1439971250482640594aa81İran'a sıfır noktadaki Aktütün Karakolu'na teröristler tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. 6 asker şehit oldu, 19 terörist öldürüldü..

İran sınırında bulunan Hakkâri'nin Şemdinli ilçesine 25 kilometre uzaklıktaki Aktütün Karakolu'na önceki gece 150-200 kişilik PKK'lı grup, ağır silahlarla ateş açtı. İki koldan saldıran PKK'lılara anında karşılık veren askerler, yaklaşık yarım saat süren çatışmadan sonra teröristleri püskürttü. Çatışmada 19 PKK'lı öldürülürken, 2 güvenlik görevlisi şehit oldu. Çatışmalara havadan uçaklar ve helikopterler destek verirken, gece boyu süren çatışmada 4 asker daha şehit oldu, 2 güvenlik görevlisi ise yaralandı. Yaralı iki asker Hakkâri Asker Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Bu arada karakolun köyün yakınında olması nedeniyle teröristlerin açtığı ateş sırasında köylülerden de yaralananlar oldu. Teröristler tarafından atılan roketin köye isabet etmesi sonucu köylülerden 13 yaşındaki Fikret Özer ile Harbi Gezerer (30) yaralandı.

KOMANDOLAR SEVK EDİLDİ

Çatışmaların yoğun şekilde sürmesi nedeniyle sabahın ilk ışıklarıyla bölgeye helikopterlerle komando sevkiyatı yapıldı. Hakkâri Dağ Komando Tugayı'ndan kalkan Sikorsky tipi helikopterler bölgeye uzman çavuş ve astsubaylardan oluşan tam donanımlı komandolar sevk edildi. Helikopterler komando birliklerini çatışma bölgesine indirirken, teröristlerin kıskaca alındığı belirtildi. Tugaydan kalkan Kobra helikopterleri bölgede teröristlerin bulunduğu alanlar ve mağaralara bomba yağdırıyor.

İKİNCİ BASKIN

Aktütün Karakolu'na 16 yıl önce de PKK tarafından baskın düzenlenmişti. Irak'taki kamplardan gelen 500 kadar terörist, 100 kişilik karakola RPG-7 roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırmış 22 asker şehit olmuştu. Şehit 6 erin cenazesi Hakkâri'den Van'a, oradan da askeri uçaklarla memleketlerine gönderildi.

Hüseyin KAÇAR- Nihat FIRAT Sırrıberk ARSLAN / SABAH
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty23/5/2008, 23:58

ŞEHİDİN KIZI AĞLATTI ...

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 14795346284818cce613bd6Bingöl Jandarma Özel Harekat Taburu'nda görev yapan ve PKK ile girilen çatışmada şehit düşen 4 yıllık evli ve 2,5 yaşında bir kız çocuğu babası olan Uzman Çavuş Mustafa Uğurelli'nin baba evindeki cenazede duygulu anlar yaşandı. Şehit askerin 2.5 yaşındaki kızı Yağmur, "Babam işe gitti, gelecek" derken, gözü yaşlı baba Doğan Uğurelli ise "Beni de askere alsınlar. Vatan için, oğlum için savaşmaya hazırım" diye seslendi

Bingöl Jandarma Özel Harekat Taburu'nda görev yaparken, Genç ilçesi Kavaklı Köyü kırsalında yapılan operasyonda PKK ile girilen çatışmada şehit düşen 27 yaşındaki Uzman Çavuş Mustafa Uğurelli'nin baba ocağına ateş düştü. Şehit asker Uğurelli'nin Kırıkkale'nin Etiler Mahallesi'nde bulunan evinin önünde duygulu anlar yaşandı. 4 yıllık evli olan Uzman Çavuş Mustafa Uğurelli'nin 2,5 yaşındaki kızı Yağmur, henüz babasının şehit düştüğünden habersizce oradan oraya koşarken,, "Babam işe gitti, gelecek' dedi. Şehit babası Doğan Uğurelli ise göz yaşları arasında, "Beni de askere alsınlar. Vatan için, oğlum için savaşmaya hazırım" dedi.

Şehit Uzman Çavuş Mustafa Uğurelli için baba evinin bahçesi, Bingöl'den gelen arkadaşları, yüzlerce yakını ve vatandaşlarla dolup taştı. Şehit askerin babası Doğan Uğurelli, "Vatan sağ olsun, acımız büyük. Ne desek boş. Beni de askere alsınlar. vatan için, oğlum için savaşmaya hazırım" diye konuştu. Şehit askerin kayınpederi İsmail Candiker ise "Üzülmemek elde değil. Fidan gibi evladımızı kaybettik. Vatan sağ olsun. bir an önce pisliklerden kurtulalım" diye konuştu. Şehit askerin kayınvalidesi Sevgi Candiker ise "İçim yanıyor, ne diyeyim. Mustafam gitti, üzülmemek elde değil" dedi.

Şehit Mustafa Uğurelli'nin cenazesini evlerinin önüne gelmesini bekleyen eşi Derya, annesi Fadime ve yakınları ise ağıtlar yakarak göz yaşı döküp, sinir krizi geçirdiler. Şahit eşi ve yakınları, cenaze evinin avlusunda doktor kontrolünde tutuldu.

Cenaze evinin önünde 2.5 yaşındaki şehit kızı Yağmur ise halasının kucağında oradan oraya koşarken, elinde çukulatısı ile birlikte Türk Bayrağını sallıyordu. Minik Yağmur, "Babam işe gitti gelecek" diyordu.

Erhan GÖĞEM/ KIRIKKALE (DHA)
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty23/5/2008, 23:58

İKİ ŞEHİT VERDİK !!!

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 10806963064813025188849Operasyona bin komando ve 300 korucu katılıyor.
Şırnak'ın Cudi Dağı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 1 binbaşı ile 1 er şehit oldu. Heron adlı insansız hava aracı, önceki gün Şırnak Cudi Dağı'nda kalabalık bir terörist grubunu tespit etti.

Alınan koordinatlar doğrultusunda teröristlerin bulunduğu bölge önce Kobra helikopterleriyle bombardımana tutuldu. Çatışmaların devam ettiği sarp ve dik kayalıklı bölgeye Skorsky helikopteriyle Jandarma Özel Harekât timleri ve komandolar indirildi. Sınırdan Türkiye'ye sızdıktan sonra Cudi Dağı'nda görülen kalabalık terörist grubu ile sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada Şırnak 23. Jandarma sınır tümeninde görevli Piyade Binbaşı Ercüment Türkmen ile bir er şehit oldu. Karadan ise arazi yapısını çok iyi bilen 300'ü aşkın geçici köy korucusu bölgeye sevk edildi. Şırnak ve Hatay'da tuzaklanmış mayınların patlaması sebebiyle ise 2 güvenlik görevlisi yaralandı. Tunceli kırsalında da yaklaşık 40 kişilik terörist grubunun kıskaca alındığı öğrenildi.

Türk jetleri, terörist kamplarını vurdu

Bu arada, Türk savaş uçakları Irak'ın kuzeyindeki PKK kamplarını dün yine vurdu. Yerel saatle 20.00'den itibaren düzenlenen hava operasyonunun Amedi ve Hakurk bölgesinde olduğu, bombardımanın çok şiddetli geçtiği aktarıldı. Irak'ın kuzeyindeki peşmergelerin bağlı olduğu bakanlığın sözcüsü Cebbar Yaver, uçakların Amedi ve Hakurk bölgesi üzerinde uçtuğunu doğrularken, operasyon la ilgili bilgilerinin olmadığını söyledi.

Mehmet Ersoy, Şırnak
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

ARKADAŞLARI BİR KİŞİ EKSİLMESİN İSTEDİ

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 179757351480e13d8d373aŞemdinli İlçesi Aktütün Köyü yakınlarında PKK'lı teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu 3 arkadaşıyla birlikte şehit düşen Komando Çavuş Tuncay Özdemir'in şehit düşmeden 2 gün önce ağabeyinin “İzine gel” sözleri üzerine “Bu işi bitirmeden dönmeyeceğim. İzine gelirsem timdeki arkadaşlarım bir kişi eksilir” diyerek izin isteminde bulunmadığı belirtildi. Karapürçek İlçesi'nde oturan 3 çocuklu Mehmet ve Firdevs Özdemir çiftinin 3 çocuğundan ortanca oğlu olan Tuncay Özdemir'in şehit olduğu haberi evine dün ulaştı. Terhisine 90 gün kala şehit olan Tuncay Özdemir'in annesi, babası ve kardeşleri ölüm haberi ardından gözyaşlarına boğuldu. Karapürçek Kaymakamı Soner Karataşoğlu, İlçe Belediye Başkanı Mehmet Çoruhlu ve ilçe Jandarma Komutanı üsteğmen Eray Çakır da şehit ailesine taziyede bulunurken ağabeyi Alaattin Özdemir kardeşiyle şehit düşmeden 2 gün önce telefonla görüştüğünü anlatırken şunları söyledi: “Sürekli telefonla görüşürdük. Haftasonu komutanının telefonuyla bizi aradı. ‘Biz hepimiz bomba gibiyiz' diyordu. Yanındaki arkadaşları da biz konuşurken bağırıyordu. ‘Bize burada ağabeylik yapıyor' diye. Ona ‘İzine gel' dedim. ‘Gelemem' diyordu. ‘Niye' diye sorduğumda, ‘Ben izine gelirsem timim bir kişi eksilir. Arkadaşlarım yalnız kalır' diyordu. Askerliğinin sonuna kadar izin kullanmamayı düşünüyordu o yüzden izine gelmedi.” Komando Çavuş Tuncay Özdemir'in cenazesi Çarşamba günü Karapürçek’te düzenlenecek tören sonrasında son yolculuğa uğurlanacak.

AA
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

ÜÇ AYLIK HAMİLE EŞİ ' BAK BABAN GİDİYOR '

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 92572601847c3abae0ad2eKUZEY Irak'taki operasyon birliklerine destek amacıyla birliğinin konuşlandırıldığı sınır hattında teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Üsteğmen Serkan Çakal'ın cenazesi dün İzmir'de gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Şehit eşinin üniforması ve kepini giyen 3 aylık hamile Zeynep Çakal, tabuta sarılarak, "Şehit olduğun için üzülmüyorum, gurur duyuyorum aşkım. Bebeğini görmedin ona yanıyorum, o da seni göremedi" dedi. Top arabasına konan eşinin tabutuna asker selamı veren Zeynep Çakal'ın, "Bak bebeğim baban gidiyor" sözleri yürekleri dağladı.

ÖZKÖK DE KATILDI

Karşıyaka'da Beşikçioğlu Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral Hilmi Özkök ile askeri ve mülki erkân katıldı. Törende eşinin üniformasını ve şapkasını giyen Zeynep Çakal (23), şehit üsteğmenin tabutuna sarıldı. Eşinin şehit olmasına üzülmediğini söyleyen Çakal, "Şehit olduğun için üzülmüyor, gurur duyuyorum aşkım. Ağlamayacağım, güldürmeyeceğim onları. Bebeğini göremedin ona yanıyorum, o da seni göremedi. Kaç köpeğin canını aldın anlatıyordun bana, bak omuzlarım dik, çökmeyecek. Vatan sağ olsun" dedi.

DHA
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty23/5/2008, 23:59

BUNUN ADI VATAN SEVGİSİ

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 15873726884722f780ab37aİçi vatan sevgisiyle dolu olan bir uzman çavuş, hain saldırının olduğu gün kendisini teslim almaya gelen PKK’lı teröriste bu sözlerle karşılık verdi ve vuruldu. Şimdi ölüm-kalım mücadelesi veriyor.

Yüreğimizi yakan Dağlıca baskınında içi “vatan sevgisiyle” dolu bir Mehmetçik, şehit olma pahasına PKK’lı hainlere teslim olmadığı için kurşunlara hedef olup yaralandı. O Mehmetçiğin adı Komando Uzman Çavuş Sadık Atılmış’tı... Diğer yaralı askerlerle birlikte tedaviye alınan Sadık Çavuş’un, insanın yüreğini kabartan kahramanlık öyküsü şöyle yazıldı:

TÜRK ASKERİ BUDUR

Diğer yaralı askerlerin doktorlara anlattığına göre; Dağlıca Taburu’nun uzak emniyetini sağlayan iki üs bölgesinden birinde görev yapan Uzman Çavuş Sadık Atılmış, K.Irak’tan sızan 200 kişilik PKK’lı terörist grubunun ilk roketatar saldırısında ayağından yaralandı. Ayağı parçalanan Atılmış, mevziye sızan bir teröristin “teslim ol” çağrısına, “Sen Türk askerinin ne zaman teslim olduğunu gördün şerefsiz” diye karşılık verdi.

GÖZÜ DÖNMÜŞ TERÖRİST

Gözü dönmüş terörist, bu sözler üzerine teslim olmak istemeyen çavuş Atılmış’ın kafasına kurşun sıkıp diğer mevzilere yöneldi. Kafasından vurulan ve ayağı parçalanan kahraman çavuş, saldırıdan saatler sonra helikopterle Hakkari Dağ Komando Tugayı içerisindeki 30 yataklı seyyar cerrahi hastanesine getirilebildi.

ASKERLERİ ANLATTI

Aynı mevzide yaralanan erbaşlar komadaki komutanlarının gösterdiği kahramanlığı, tedavilerini yapan cerrahlara anlattı. Seyyar cerrahi hastanesinde görevli doktorlar, ağır yaralı Atılmış’ın hayatını kurtarmak için seferber oldu. Cerrahlar, gözyaşları içerisinde yaralı çavuşun ayağını kesmek zorunda kaldılar. Sadık Atılmış, ameliyattan sonra ambulans uçakla Ankara GATA’ya sevk edildi. Beyin Cerrahi Yoğun Bakım ünitesinde tedavi gören Atılmış’ın durumu kritik.

BUNUN ADI VATAN SEVGİSİ

Dağlıca Taburu’nda görevli Komando Uzman Çavuş Sadık Atılmış’ın hayata döndürülmesini sağlayan cerrahi ekipteki bir doktor, ameliyattan sonra tabip arkadaşlarına gönderdiği bir elektronik postada, “Bu kahramanlık öyküsü ile vatan sevgisinden daha bir yüce sevginin olmadığına bir kez daha tanık oldum” dedi.

SKORSKY YERDEN VURULDU

Bu arada hain saldırıdan sonra Hakkari’den Jandarma Özel Harekat (JÖH) timlerini Dağlıca’ya atmak isteyen 2 Sikorsky helikopterine yerden atılan uçaksavar mermilerinin isabet ettiği öğrenildi. Uçaksavar mermileri isabet eden helikopterler bu yüzden 2 timi çatışma bölgesine indiremedi. Keskin nişancı rütbeli askerlerden oluşan JÖH timleri çatışma bölgesine yakın bir noktaya indirilmek zorunda kaldı.

KAMİL ELİBOL - BUGÜN
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty24/5/2008, 08:59

GÜNEŞ'İN BABASI ŞEHİT OLACAĞINI HİSSETMİŞ

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 105951157247f68090b28e0Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'a düzenlediği sınır ötesi operasyona ismi verilen, tüm Türkiye'nin şehit babalarının cenaze töreninde yırtık çoraplı görüntülerini unutmadığı şehit piyade Onbaşı Kasım Aksoy'un, operasyona gitmek için memleketinden geçerken otobüsü durdurup, ailesiyle son kez hasret giderdiği ve annesine “hakkını helal et” dediği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığında vatani görevini yapan Kasım Aksoy, askerliğinin 6. ayında birliğiyle birlikte Şırnak'a görevlendirildi.

Yeni görev yerine arkadaşlarıyla birlikte otobüslerle gönderilen Aksoy, Şanlıurfa'ya bağlı Beşat köyünde oturan ailesine telefonla ulaşarak, aracın geçiş saatinde yol güzergahındaki bir benzinlikte görüşmek istediğini söyledi.

Bunun üzerine şehidin annesi, kardeşleri ve çocukları Kasım Aksoy'u otobüsünün geçiş yapacağı güzergahta beklemeye başladı. Komutanlarından aldığı izinle otobüsü durduran ve yakınlarıyla 5 dakika hasret gideren Aksoy, elini öptüğü annesine “Hakkını helal et” dedi.

Bu sırada şehidin kardeşlerinden Adnan Aksoy ile amcası Cuma ve akrabası Ömer Aksoy cep telefonuyla görüşme anını kaydetti. Adnan Aksoy, görüntüleri hatıra olarak kaydettiklerini, görüşme sırasında ağabeyinin moralini iyi gördüğünü ifade etti.

Şehidin amcası Cuma Aksoy ise yeğeniyle askerliği süresinde sık sık telefonla görüştüklerini ve şehit olmadan birkaç gün önce kendilerine operasyonlara gittiğinden bahsettiğini anlattı.

Onbaşı Kasım Aksoy, 7 Ekim 2007 tarihinde terör örgütü tarafından Şırnak'ta bir birliğe düzenlenen saldırıda şehit olmuştu.

Cenaze törenine getirilen şehit onbaşının kızları Güneş ve Zeliha'nın basında yer alan görüntüleri, kamuoyunun dikkatini çekmişti. Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde düzenlenen kampanyada şehidin çocuklarına birer ev alınmıştı.

(a.a.)
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty24/5/2008, 09:00

KAHRAMAN ÜSTEĞMEN YARALI VAZİYETTE OPERASYONA DEVAM ETTİ

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 16622025854775f941acb33Kahraman üsteğmen yaralı vaziyette operasyona devam etmek istedi

Terör örgütüne dönük Jandarma Özel Harekat Taburu'nca gerçekleştirilen operasyonda Üsteğmen H.Y. bombanın hedefi oldu.

Jandarma raporlarına üsteğmenin kahramanlık öyküsü girdi. H.Y.'nin uzuv kaybına sebep olan ağır yarasına rağmen operasyona devam etmek istediği kayıt altına alındı. Üsteğmen H.Y. helikopterle Şırnak Askerî Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan H.Y.'nin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

milliyet
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty24/5/2008, 09:00

İÇERİ ALMADIĞI ŞEHİT ANNESİNİN ELİNİ ÖPTÜ

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 16533290394739d7ecd00bbAtatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sütbeyaz 2 yıl önce oğlunun mezuniyet törenine başörtüsü nedeniyle almadığı şehit anası Sabire Karşı'dan özür diledi. Şehit annesi "Ellerime kapandı, tekrar tekrar özür diledi" dedi.

İçeri almadığı şehit annesinin elini öptü

İki yıl önce bir şehit annesini başörtülü olduğu için mezuniyet törenine almayan Atatürk Üniversitesi (AÜ) Rektörü Yaşar Sütbeyaz'ın, gelen tepkiler üzerine pişman olduğu ve şehit annesinin ellerini öperek özür dilediği ortaya çıktı.

Üniversitenin bu yılki açılış töreninde, şehit ailelerinin acısını en derin duygularla paylaştığını ifade edip, izleyicilerin huzurunda gözyaşı döken Rektör Sütbeyaz'a terör saldırılarında şehit düşen askerlerimiz, yaşadığı pişmanlığı da hatırlattı.

ŞEHİT OĞLUNA ŞİKAYET ETMİŞTİ

İki yıl önce oğlunun da öğrencisi olduğu Erzurum AÜ'deki mezuniyet törenine giden şehit annesi Sabire Karşı, başörtülü olduğu için içeri alınmamış, oğlunun mezarı başında "Yavrum, kardeşinin törenine girecektim, bırakmadılar" diyerek gözyaşı dökmüştü. Şehit annesine reva görülen bu ızdırap sonrası Rektör Yaşar Sütbeyaz sert tepki görmüştü. Rektör Sütbeyaz'ın, özellikle Erzurum halkından gelen tepkiler üzerine, şehit annesinden "özür" dilediği ortaya çıktı.

REKTÖR AYAKLARINA KAPANDI

Aradan geçen iki yıl içerisinde bu olaydan ötürü Rektör Sütbeyaz'ın kendisinden özür dileyip dilemediğini sorduğumuz Sabire Karşı, şu bilgileri verdi: "Olay gazetelerde yer aldı. İlimizde de büyük tepki oluştu Rektör'e karşı. Haberler üzerine, tepkiler üzerine utandı, pişman oldu. Haber gönderdi, dışarıda bir yere çağırttırdı. Orda, özür diledi, ellerimi öptü, ayaklarıma kapandı, 'beni affet' diye. Tekrar tekrar özür diledi, pişman olduğunu söyledi." Rektör'ün kendisini makamına da çağırttığını söyleyen Sabire Karşı, "Orda da görüştük. Olaydan haberinin olmadığını söyledi. Şehit annesi olduğumu ise çok sonra duyduğunu söyledi. Bilsem 'Seni dışarıda bırakır mıydım' dedi. Oğlumla ilgileniyor, 'bir sorununuz olursa bana gelin' diyor."

Dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ında olayın büyümesini önleyemediği için Rektör Sütbeyaz'a tepki gösterdiği belirtilmişti. Büyükanıt “Eşarba kimse bir şey diyemez" demişti.

İstismar demişti

Rektör Sütbeyaz, şehit annesi Sabire Karşı'yı üniversitedeki törene almamanın gerekçesini şöyle izah etmeye çalışmıştı: "Münferit ve provokatif bir olaydır. Art niyetli çevrelerce konu, duygu istismarına dönüştürülmüştür.” Yeni Şafak, olayı 14 Haziran 2005'te manşetinden “Şehit anasına rektör zulmü” diye duyurmuştu.

aa
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty24/5/2008, 09:01

ŞEHİT BİNBAŞI TOPRAĞA VERİLDİ...

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 2915999554814ec71d4f85Şehit Binbaşı Türkmen toprağa verildi

Şehit Binbaşı Türkmen toprağa verildi
ŞIRNAK yakınlarındaki Cudi Dağı’nda PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen İskenderunlu Binbaşı Ercüment Türkmen’in cenazesi, vasiyeti üzerine eşinin memleketi ve İmralı Adası'nın karşısındaki Bursa'nın Mudanya İlçesi'nde toprağa verildi. Şehit Binbaşı Türkmen'in 14 yaşındaki kızı Ceren'in, babasının denizi çok sevdiğini söylemesi üzerine güzergah değiştirilerek cenaze sahilden geçirildi.

ŞEHİT ER POLAT TOPRAĞA VERİLDİ...

Şehit Binbaşı Türkmen’in cenaze töreni nedeniyle Mudanya'daki apartmanlar, işyerleri ve camideki iki minarenin arasına Türk bayrakları asıldı. Bölücübaşı Abdullah Öcalan’ın kaldığı İmralı Adası ile deniz ulaşımınının sağlandığı İrtibat Bürosu iskelenin tel örgüleri de Türk bayraklarıyla donatıldı.

“AĞLAMA CEREN”

Şehit Binbaşı için ilk tören bugün öğle saatlerinde, Mudanya'da kayınpederinin oturduğu Ali Paşa Mahallesi Poyraz Sokak Derya Apartmanı önünde yapıldı. Buradaki törene şehit binbaşının eşi Çağla, kızı Ceren, 5 yaşındaki oğlu Doruk, babası Rasim, annesi Mükerrem Türkmen, kayınpederi Sami Korel, askeri erkan, arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şark hizmetinin dolmasına 2.5 ay kala şehit olan babasıyla son olarak çarşamba günü telefonda konuştuğunu anlatan Ceren Türkmen, babasının kendisine, “Kızım yakında geleceğim” dediğini belirterek tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Bu sırada ağlamamak için kendini zor tutan Çağla Türkmen ise şehit eşini Mudanyalılara emanet ettiğini kaydederek kızına, “Ceren ağlama. Bugün ağlama günü değil. Ağlamayacağız” dedi.

GÜZERGAH DEĞİŞTİRİLDİ

Ceren Türkmen’in babasının denizi ve balık tutmayı çok sevdiğini söylemesi üzerine, Şehit Binbaşı’nın cenazesinin geçeceği güzergah değiştirilerek sahilden getirildi. Bu sırada kortejde yürüyüp, ‘Vatan uğruna ölmeye hazırız komutanım’, ‘Vatan söz konusu olduğunda gerisi teferruattır’ pankartı açan yaklaşık 3 bin kişi, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’ sloganları attı.

Şehit Binbaşı Ercüment Türkmen’in cenazesi daha sonra Güzelyalı Beldesi girişinde bulunan Duran Camii’ne getirildi. Buradaki törende, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa Valisi Şehabettin Harput, milletvekilleri, Garnizon Komutanı Tümgeneral Ali Erdinç, Alay Komutanı Kurmay Albay Murat Arslan, belediye başkanları katıldı.

Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Şehit Binbaşı Ercüment Türkmen’in top arabasına konulan tabutu, toprağa verilmek üzere Mudanya İlçe Mezarlığı’na getirilirken, kızı Çağla ise babasını son kez asker selamı ile uğurladı. Şehit Binbaşının cenazesi burada toprağa verildi.

27 Nisan 2008
Bülent CİVANOĞLU- Erdoğan PAÇİN- Serhat TEZCAN- Tarık ARSLAN/MUDANYA (Bursa), (DHA)

HÜRRİYET
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty24/5/2008, 09:01

BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ !!!

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 674265684481300d398f18Şehit binbaşının baba ocağına ateş düştü!
Şırnak'ın Cudi dağı bölgesinde terörüstlerce girdiği çatışmada şehit olan Binbaşı Ercüment Türkmen'in Hatay'daki baba evine ateş düştü. Cudi dağında terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlar sırasında Şırnak 23. Jandarma sınır tümeninde görevli Piyade Binbaşı Ercüment Türkmen'in şehit edildiği haberi akşam saatlerinde baba evine ulaştı. Hatay'ın Dörtyol ilçesi'ne bağlı Payas beldesi Akdeniz konutları Tüten Bacalar sitesinde oturan Raif Türkman iki oğlundan birini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadı. Akşam saatlerinde şehit evini ziyaret eden Payas Belediye Başkanı Bekir Altan da şehit yakınlarına baş sağlığı diledi. Acılı haberi aldıktan sonra soğukkanlılıkla ayakta durmaya çalışan şehit babası Raif Türkmen'i yakınları teselli etti.

Şehit evinde akşam saatlerinde sessizlik hakim olurken, acılı haberi duyan şehit babası Raif Türkmen, "Benim oğlum öldü, fiziki olarak öldü ama o şehit oldu. Ben şu andan itibaren şehit babasıyım. Vatan sağolsun, diyorum; yaşlısıyla genciyle de herkese Atatürk'ün Gençliğe Hitabe'sini okuyarak vicdanlarının yok olmasını istiyorum. Oğlum ile en son iki gün önce telefonla görüştüm" derken, soğukkanlılıkla ayakta durmaya çalıştı. Şehit ailesini ilk olarak ziyaret eden Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ise, "Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sıkılan mermi, binbaşımızı şehit etti. Bu amaç için mücadele verenlerin bu güne kadar Türk milletini bölmeye kimsenin gücü yetmemiştir, bundan sonra da yetmeyecektir" dedi.

Cudi dağında şehit olan binbaşı Ercüment Türkmen ve iki asker için saban saatlerinde 23.Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda askeri tören düzenleneceği öğrenilirken, şehit binbaşının cenazesinin ise Ankara'da defnedileceği bildirildi. Şehit Binbaşı Türkmen'in baba evine haber verildikten sonra evlerinin balkonuna Türk bayrağı asan acılı aileyi ise yakınları teselli etti. Şehit binbaşının Ceren (13) ve Doruk (4) isimli iki çocuk babası olduğu öğrenildi.

aa
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

ŞEHİTLERİMİZİ UĞURLADIK ...

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 1560342457480f99d62e690Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin döşediği mayına basarak şehit olan askerlerimiz memleketlerinde onbinlerin katıldığı cenaze törenleriyle son yolculuklarına uğurlandı.Uzman Çavuş Bekir Atacan’ın cenazesinde Osmaniye DTP İl Teşkilatı'nın olduğu bina dev Türk bayrağıyla kapatıldı.

Şehit uzman çavuş gözyaşları ile toprağa verildi

25 yaşındaki Uzman Çavuş Bekir Atacan’ın cenazesi, memleketi Osmaniye’de gözyaşları arasında toprağa verildi. Kuzey Irak’ta 21- 28 Şubat tarihleri arasında düzenlenen ‘Güneş Operasyonu’na da katıldığı belirtilen Uzman Çavuş Atacan’ın cenaze töreninin yapıldığı caminin 2 alt sokağındaki DTP il teşkilatının bulunduğu 3 katlı binanın ön cephesine dev Türk Bayrağı asılıp, DTP kamufle edildi, sokak araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Törene katılan askerler ‘Her Türk asker doğar’ marşıyla yürüdü.

Bekar olan Uzman Çavuş Bekir Atacan’ın Osmaniye Devlet Hastanesi morgundaki cenazesi, buradan alınarak törenin yapılacağı Ali Bey Mahallesi’ndeki Enverül Hamit Camii’ne getirildi. Osmaniye Valisi Zübeyir Kemelek, 39’ncu Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hamza Koçyiğit, Belediye Başkanı AKP’li Davut Çuhadar, Emniyet Müdürü Halil Yılmaz ile yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı törende şehidin babası 45 yaşındaki Osman Atacan, annesi 44 yaşındaki Elif Atacan ile kardeşleri 27 yaşındaki Emel, 18 yaşındaki Nihayet ve 16 yaşındaki Nevin Atacan gözyaşlarına boğuldu. Anne Elif Atacan baygınlık geçirince yakınları yüzüne su döktü. Şehidin kız kardeşlerine de tören boyunca kadın polisler eşlik edip teselli etmeye çalıştı.

TEK ERKEK EVLADIMDI

Güçlükle ayakta duran çiftçi baba Osman Atacan, “Vatan sağ olsun. En son cuma günü görüşmüştüm. Sık sık operasyonlara gidip geldiğini söylüyordu. Ben de ‘Dikkat et kendine oğlum’ diyordum. O tek erkek evladımdı. Vatan sağ olsun. Şimdi çağırsalar ben de giderim” dedi. Anne Elif Atacan da teröristlere beddua yağdırdı. Köye gelen jandarmaları gördüğünü, komşularına ‘Bunlar niye gelmiş?’ diye sorduğunu onların da ‘Keşfe gelmişlerdir’ diye yanıtladığını anlatan anne Atacan, “Oysa benim oğlumun şehit haberini getirmişler. Benim tek oğlumdu. Onu evlendirip, düğün yapacaktım ama şehit oldu. Dağdakiler, Mehmetçiğin kurşunlarına gelirler inşallah” diye ağladı.

TOPRAĞA VERİLDİ

Kılınan cenaze namazının ardından şehit uzman çavuşun cenazesi, askerler tarafından omuzlara alındı. Alanı dolduran kalabalık, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Askere uzanan eller kırılsın’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Şehidiz, askeriz PKK’ya yeteriz’ sloganları attı. 200 metre omuzlarda taşınan cenaze, daha sonra cenaze aracına konularak toprağa verilmek üzere merkeze bağlı Nohuttepe Köyü’ne götürüldü.

DTP TÜRK BAYRAĞI İLE KAPATILDI

Bingöl’ün Genç İlçesi’nde 2006’nın temmuz ayında şehit olan Jandarma Özel Harekat Taburu Komutanı Binbaşı Adil Karagöz’ün cenaze töreninde taşlanan ve bugünkü törenin yapıldığı caminin 2 alt sokağında bulunan DTP il teşkilatının bulunduğu cadde trafiğe kapatıldı. Caddenin giriş ve çıkışlarına barikatlar konuldu. DTP’nin bulunduğu 3 katlı binanın ön cephesine de dev Türk Bayrağı açıldı. Esnaf tarafından asıldığı belirtilen bayrak binanın ön cephesini tamamen kapattı. Camideki törene katılmak için araçlarla getirilen askerler ise bu sokakta DTP’ye 20 metre mesafede indirildi. Caddede sıraya giren askerler, ‘Her Türk asker doğar’ marşıyla DTP’nin önünden geçip, camiye gitti.

Şehit Komando Çavuş Tuncay Özdemir, memleketi Sakarya'da toprağa verildi

Hakkari'de mayın patlaması sonucu şehit olan Komando Çavuş Tuncay Özdemir, Sakarya'nın Karapürçek İlçesi'ndeki babasının evine son kez tabut içerisinde getirildiğinde ağabeyi Alaattin Özdemir, “Şehit olduğuna değil, 10 aydır izine gelmediğin için hasret kaldığımıza üzülüyorum” dedi. Bu arada şehidin toprağa verildiği ilçede Doğu kökenlilerin ağırlıklı olarak oturmaları nedeniyle cenaze sırasında ‘Türk- Kürt kardestir, PKK kalleştir' pankartı açıldı.

Şehit Kamonda Çavuş Tuncay Özdemir'in cenazesi dün saat 23.00 sıralarında Cengiz Topel Havaalanı'na getirildikten sonra buradan karayolu ile Karapürçek İlçesi'ndeki evine getirildi. Tuncay Özdemir'in ölüm haberini alan yakınları eve akın etti. Cenaze evin önüne çıkarılırken, Hakkari'de görev yapan silah arkadaşları da buraya gelerek aileye taziyelerini bildirdi.

Baba Mehmet Özdemir güçlükle ayakta dururken, anne Firdevs ile abla Mücella tabuta sarılarak gözyaşları döktü. Cenaze sırasında ağabey Alaattin Özdemir kardeşine aylarca hasret kaldığını belirterek,şunları söyledi:

“Ölmeden 2 gün önce telefonla görüştüm. Bana, ‘Hepimiz birlikte tezkere alacağız. Bu hainler eksiğimizden faydalanır’ dedi. Şehit olup geleceğini de bana söylüyordu. Rüyamda da gördüm. Sabah 08.00'de şehit oldu. Telefonla görüşürken bütün arkadaşlarının adını saydı hepsi bağırdı. Arkadaşlarını bırakmamak için izine gelmedi. Şehit olduğuna değil, hasret kaldığımıza üzülüyorum. O hainler sevinmesin. Benim evlatlarım var. Şuradaki analara bak, bin tane doğarız. Kardeşimin yerine onları gönderecek. Bunun intikamını alacak. Üç beş tane çapulcu ülkeyi bölemeyecek.”

Sakarya Valisi Hüseyin Atak, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Seyhan Ceyhan, Sakarya Jandarma Komutanı Ramazan Akça ile yaklasık 5 bin kişinin katıldığı cenaze töreninde, cenaze Merkez Camii'ne getirilirken, ‘Türk-Kürt kardeştir, PKK kallestir' pankartı taşındı. Karapürçekli gençler ayrıca, ‘Türkiye nüfusu 70 milyon, Mehmetcik sayısı 70 milyon. Bir ölürüz, bin oluruz' yazılı pankarlarını ilçe merkezine astı.

Şehit töreni için 23 Nisan gösterileri iptal edildi

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin döşediği mayına basarak şehit olan 3 askerden Ürgüp İlçesi'nde toprağa verilen Komando Çavuş Habip Özkaya için kentteki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamındaki halk oyunları gösterileri, iptal edildi. Kutlamalar, kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu.

Nevşehir Valiliği önündeki törene Vali M. Asım Hacımustafaoğlu, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Esat Mahmut Apaydın, kurum ve kuruluşların yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri Atatürk Anıtı'na çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Atatürk ve şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile alandaki tören sona erdi. Gazi Stadı'nda süren törende şiir, kompozisyon ve resim yarışması ile hentbol ve basketbol yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Öğrencilerinin aletli yer hareketlerinin ardından törenler, geçit töreni ile sona erdi.

Bu yılki kutlama töreninde öğrencilerin halk oyunları gösterisi, teröristlerin Çukurca İlçesi'nde döşediği mayının patlaması sonrası şehit düşen Nevşehir'in Ürgüp İlçesi'ne bağlı Aksalur Beldesi'ndeki Komando Çavuş Habib Özkaya'nın cenazesi nedeniyle iptal oldu.

23 Nisan 2008
Alaattin ONUR/KARAPÜRÇEK (Sakarya)- Ahmet KORKMAZER/NEVŞEHİR - Bünyamin YIL/OSMANİYE (DHA)
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty24/5/2008, 09:02

GÜNEŞ HAREKATINA KATILMIŞTI

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 1895742823480e0f5401e25Şemdinli İlçesi Aktütün Köyü yakınlarındaki mayınlı saldırıda şehit düşen 25 yaşındaki Uzman Çavuş Bekir Atacan'ın Kuzey Irak'ta 21- 28 Şubat tarihleri arasında düzenlenen ‘Güneş Operasyonu’na da katıldığı belirtildi. Uzman Çavuş Atacan'ın şehit düştüğü haberi memleketi Osmaniye’nin merkez Nohuttepe Köyü'nde oturan ailesini yasa boğdu Şehit haberiyle yakınlarının akın ettiği evde baba 45 yaşındaki Osman Atacan, güçlükle ayakta durdu.

Yakınları tarafından teselli edilmeye çalışılan Atacan, "Bu acıya yürek dayanmaz. Tek erkek çocuğumu kaybettim. Ben şimdi ne yapacağım" diyerek gözyaşı döktü. Şehidin annesi 44 yaşındaki Elif Atacan, kardeşleri 16 yaşındaki Nevin, 18 yaşındaki Nihayet ve ablası 27 yaşındaki Emel sinir krizi geçirdi.

Şehidin anne ve kardeşlerine, eve gelen sağlık ekipleri müdahale etti. Oğlu ile 2 gün önce görüştüğünü belirten anne Elif Atacan, "Oğlum ben sensiz ne yaparım. Hani seni evlendirecektik. Senin çocuklarını kucağıma alacaktım, ne yaptın, bizi bırakıp gittin. Ben senin bu acına nasıl dayanacağım. Senin yerini kim dolduracak" diye feryat eti. 2 yıllık Uzman Çavuş olan Atacan’ın cenazesi, Nohuttepe Köyü’nde toprağa verilecek.

MİLLİYET
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty24/5/2008, 09:02

ŞIRNAK'TA ÇATIŞMA : 1 ŞEHİT

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 13538531648076eb93a207Şırnak'ın Küpeli Dağı bölgesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu...

Edinilen bilgiye göre, Şırnak'ın Küpeli Dağı bölgesinde, güvenlik güçleri, arama faaliyeti sırasında bir grup terör örgütü mensubu ile karşılaştı. Güvenlik güçlerinin ''teslim ol'' çağrısına teröristlerce ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada Piyade Onbaşı Sezai Kan şehit oldu.

Diyarbakır'ın Ergani ilçesi Kaymakamı Enver Ünlü, AA muhabirine, şehit Sezai Kan'ın cenazesinin bugün helikopterle Diyarbakır'a getirileceğini belirterek, ''Şehidin cenazesi daha sonra doğum yeri olan Ergani ilçesine bağlı Yapraklı Köyü'nde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek'' dedi.

AA
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

PKK'NIN ŞEHİT ETTİĞİ ÖĞRETMENE ŞİİR YAZDI....

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 4354404434837851e14f13Olimpiyatlarda 'kardelen öğretmen' için şiir okunacak
Almanya'nın Mannheim kentinden Türkçe Olimpiyatları'na katılan Büşra Kaynak'ın okuyacağı 'Kardelenler Kara İnat Büyür' isimli şiirin anlamlı bir hikâyesinin olduğu ortaya çıktı.

Bu şiirin 1994 yılında Batman'da öğretmenlik yaparken PKK tarafından kaçırılarak şehit edilen Giresunlu öğretmen Mustafa Gümüş için yazıldığı belirlendi. Şiiri, şehit öğretmenin arkadaşı edebiyat öğretmeni Derya Akgün'ün kaleme aldığı öğrenildi.

2 Haziran'da İstanbul'da düzenlenecek Türkçe Olimpiyatları finali için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Dünya genelinde faaliyet gösteren Türk okullarında eğitim alan gençler, ülkelerini en iyi şekilde temsil etmek için birbirinden farklı şiir ve şarkılarla yarışmaya hazırlanıyor.

Almanya'nın Mannheim kentindeki Türk Koleji'nden yarışmaya katılan Büşra Kaynak'ın seslendireceği 'Kardelenler Kara İnat Büyür' şiirinin farklı bir hikâyesi bulunuyor. Bu şiir, Batman'ın Çerimova köyünde öğretmenlik yaparken 1994 yılının Eylül ayında teröristler tarafından şehit edilen 7 çocuklu ailenin tek oğlu Mustafa Gümüş isimli öğretmeni anlatıyor.

Bu şiiri Mustafa Gümüş'ün şehit edilmesinden sonra yazdığını söyleyen öğretmen arkadaşı Derya Akgün, şiir için, "En samimi arkadaşımıza verilecek en güzel hediyeydi." diyor. Gümüş ile İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nden gelen bir dostluklarının olduğunu söyleyen Akgün, Mustafa Gümüş'ü şu sözlerle anlatıyor: "O milletinin sevdalısı, yurt âşığı bir hizmet eriydi. Bunu ispat için de ömrünün baharında Batman'da canını vatanı için feda etti."

110 farklı kültür bir arada

6. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın resmi açılışı bugün Altınpark'ta düzenlenecek Kültür Şöleni ile yapılıyor. Saat 11.00'de başlayacak Kültür Şöleni'nde 110 farklı ülke kendi kültürünü tanıtacak. Amerika'dan Gana'ya, Yunanistan'dan Azerbaycan'a kadar her kıta, dil ve renkten yüzlerce çocuk 4 bin Ankaralıya sevgi dili Türkçe ile 'merhaba' diyecek. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Türkçe Olimpiyatları Tertip Heyeti Başkanı Mehmet Sağlam'ın katılımıyla gerçekleşecek Kültür Şöleni'nde birbirinden renkli sahne etkinlikleri yer alacak. İbrahim Asalıoğlu, Ankara
Bayram Kaya

Miliyet
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty24/5/2008, 09:03

CUDİ VE ŞIRNAK'TA 2 ASKER ŞEHİT OLDU

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 12877969724726094d33cffŞırnak’ın Cudi ve Gabar Dağı’nda PKK’lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyonlarda, bugün bir grup teröristle sıcak temas sağlandı.

Güvenlik güçlerinin ‘teslim ol’ çağrılarına ateşle karşılık vermesi üzerine Cudi'de çatışma çıktı. Açılan ilk ateşte 1 asker şehit olurken, gün boyu devam eden çatışmalarda akşam saatlerinde 1 asker daha şehit oldu. Şehit asker sayısı 2’ye yükselirken, çatışmada ağır yaralanan 1 asker ise Şırnak Askeri Hastanesi’ne helikopterle getirilerek tedavi altına alındı. Bölgede çatışmanın devam ettiği belirtildi.

(DHA)Hürriyet
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty24/5/2008, 09:19

ŞEHİDİN AĞABEYİ, ERKEN TERHİSİ REDDETTİ

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 21256479894722dde453d99İzin dönüşü operasyona çıkmak istediğini anlatan Serdar Özübek, "Kaderimde şehit olmak varsa, seve seve koşarım." dedi.
Şehit astsubay Soner Özübek'in ağabeyi asker Serdar Özübek, erken terhis hakkını kullanmayacağını söyledi. Özübek, birliğindeki 70 arkadaşıyla kardeşinin öcünü alacaklarını ifade etti.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde, terör örgütü PKK'nın hain saldırısı sonucu şehit olan Astsubay Çavuş Soner Özübek'in aynı yerde asker olan ağabeyi Serdar Özübek, kendisine tanınan tezkere hakkını kullanmayacağını açıkladı. Kalan 3 aylık vatan borcunu tamamlamak istediğini dile getiren Serdar Özübek, Yüksekova'daki birliğinde birlikte görev yaptığı 70 arkadaşının bölgedeki operasyonlara katılıp şehitlerin intikamını almak için Genelkurmay Başkanlığı'na dilekçe verdiğini söyledi.

Yüksekova'da vatani görevini yapan ve Dağlıca'da şehit olan kardeşi Soner Özübek'in cenazesi için 10 günlük mazeret iznine gelen ağabey Serdar Özübek, Genelkurmay Başkanlığı tarafından kendisine tanınan tezkere hakkını kullanmak istemediğini belirtti. Eskişehir Merkez Kırım Caddesi'nde ikamet eden ailesiyle birlikte taziyeleri kabul eden Serdar Özübek, "Vatan borcu her şeyden üstün gelir. Kaderimde varsa şehit olmak, ölüme seve seve koşarım. Kardeşim şehit oldu diye vazifemi yarıda bırakamam. Ailem de bu konuda beni destekliyor." dedi.

Kardeşinin şehit olduğu günden bu yana Yüksekova Yeniköprü Jandarma Karakolu'ndaki silah arkadaşlarının evlerini telefonla arayarak, şehitlerin intikamını almak istediklerini anlattıklarını dile getiren ağabey Özübek, "Silah arkadaşlarım dün sabah şehitlerimizin intikamını almak için Hakkari Dağlıca Karakol Komutanlığı aracılığıyla Genelkurmay Başkanlığı'na dilekçe verdi. Ben de onlarla birlikte operasyona çıkacağım." diye konuştu. Oğul Serdar'ın kararına Özübek ailesi de destek veriyor. Baba Tuncer ve anne Cemile Özübek, "Takdir oğlumun. Onun her türlü kararına saygı duyarız. Birliğine teslim olup askerliğini tamamlamak istemesine saygı duyuyoruz. Bir oğlumuzu vatan için şehit verdik. Gerekirse diğer oğlumuzu da şehit vermeye hazırız." ifadelerini kullandı.

Kürt kardeşlerimizi kırmayalım

Terör karşıtı eylemlere de değinen baba Tuncer, vatandaşları provokasyonlara gelmemeleri konusunda uyararak sağduyu çağrısında bulundu. Eylemlerin Türk-Kürt çatışması ve hükümet aleyhine çevrilmemesini isteyen baba Özübek, "Kürt deyince akla hemen PKK'lı gelmemeli. Benim çok sayıda Kürt arkadaşım, dostum var. PKK, Kürtlerin adını kullanıyor. Eylemlere katılan PKK karşıtı Kürt kardeşlerimizi kırmayalım. Türk-Kürt çatışması çıkarmak istiyorlar. Bu konuda dikkatli olalım. Atalarımız Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda bu vatan için birlikte mücadele etti, aynı siperlerde şehit düştü. Sağduyulu olalım. Gün birlik günü." dedi. Öte yandan şehit Soner için akrabaları ve komşuları tarafından evinde günde 3 kez Kur'an-ı Kerim okunuyor. Mukabele, şehidin doğum günü olan 29 Ekim'e kadar devam edecek.

Oğluma 'Soner' adını bilerek verdim, kaderden kaçılmaz
Şehidinin yüzüne son kez hastane morgunda annesiyle birlikte baktıklarını anlatan Tuncer Özübek, tarif edilemez hoş bir koku hissettiklerini, yüzünü nur gibi güzellik içerisinde görünce müsterih olduklarını dile getirdi. Bunun üzerine terör örgütünü sevindirmemek için ailecek ağlamama kararı aldıklarını ifade eden baba Özübek, "Oğlumun durumunu görünce rahatladık. Üzüntümüzü üzerimizden attık." dedi. Oğlunun adını bilerek Soner koyduğunu anlatan acılı baba, "Vatan ve ülke yolunda şehit olmasını düşünerek adını koydum." dedi.

Mehmet Kuru / Zaman
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty24/5/2008, 09:19

OĞLUMU BULUN

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 43761379471e32947241aKayıp askerin annesi: Devlete asker olarak teslim ettim, oğlumu bulun

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki terörist saldırı sırasında kayıp olduğu bildirilen 8 askerden biri olan Mardinli Ramazan Yüce'nin Mersin'de yaşayan 47 yaşındaki annesi Fatma Yüce, oğlunu devlete asker olarak teslim ettiğini belirterek "ne olur oğlumu bulun" diye yetkililere seslendi.

Mersin'in Çay Mahallesi'nde 2 kızı ve 17 yaşındaki diğer oğlu Müslüm ile birlikte Ramazan Yüce'nin fotoğrafına bakan acılı annenin, göz yaşlarını sel oldu. Oğluna olan hasretini fotoğrafını öperek gideren acılı annenin feryadı yürekleri dağlıyor.

Oğlunun kayıp olduğu haberini televizyonlardan öğrendiğini belirten acılı anne Kürtçe ağıtlar yaktı.

Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşan acılı anne" Oğlumla en son Ramazan bayramının birinci günü konuşmuştum. İyi olduğunu söylemişti. Kaçırıldıktan sonra ise hiç görüşemedik. Oğlumu askere göndererek devlete teslim ettim. Biz barış istiyoruz. Tek isteğim oğlumun sağ salim dönmesi. Bunun içinde Türkiye Cumhuriyeti devletinden oğlumu getirmelerini istiyorum" dedi.

Oğlunun babasını 5 yaşında iken kanser hastalığından kaybettiğini anlatan Fatma Yüce," O benim evimin direği idi. Evimin direği yıkıldı" diye konuştu.

Göz yaşlarını tutamayan abla Gülizar Aydın ise "Ne olur kardeşimi getirsinler. Nasıl onlara teslim ettik. Bize geri getirsinler. Ne olur yüreğimiz yanıyor. O benim babam o benim abim o benim kardeşimdi. Kardeşimi istiyorum. Bayram sabahı görüştük. Bayramdan sonra ise haber alamadık. Operasyon olmuştu. Operasyondan sonra televizyonlardan öğrendik kayıp olduğunu." şeklinde konuştu.

Kaçırılan askerin tek erkek kardeşi Mazlum Yüce ise "Kendilerini ağabeyinin kayıp olduğuna dair haber verenin olmadığınden dert yandı.

"Biz ağabeyimi asker olarak verdik. PKK'ya teslim ettiler. Bu haksızlıktır" diye tepkisini dile getiren acılı kardeş, "Devlet bize haber vermesi lazımdı. Ölümü yaralı mı öldü mü? bize haber veren olmadı. Biz, devlet dururken haberi Roj Tv'den öğreniyoruz. Biz ağabeyimi onlara emanet ederken haberi başkasından alıyoruz." diye konuştu.
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

ŞEHİT BABASINDAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 373121497471e01d773764Hakkari'de, PKK'lı teröristlerce şehit edilen Astsubay Çavuş Soner Özübek, memleketi Eskişehir'de, düzenlenen törenle gözyaşları içerisinde son yolcuğuna uğurlandı.

Kardeşinin üniformalarını giyen abla Gamze Özübek, şehite asker selamı ile uğurladı. Baba Tuncer Özübek'de, cenazeye gelenlere teşekkür ederek sağduyu çağrısında bulundu. Cenazeye katılan Alman Büyükülçi Eckart Cuntz ise şiddet ve terörün bitmesini istedi.

Şehit Astsubay Soner Özübek için Eskişehir Merkez Reşadiye Camii'nde bir tören düzenlendi. Özübek'in cenazesi öğleden önce ambulansla Hava Hastenesinden alınarak Reşadiye camine getirildi.

" Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları eşliğinde karşılanan şehit Özübek'in cenazesi, daha sonra askerlerin omuzlarında ambulanstan alınarak musalla taşına kondu.

Törene, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eckart Cuntz, askeri erkan ve binlerce vatandaş katıldı.

ABLADAN ŞEHİT KARDEŞE ASKER SELAMI İLE UĞURLAMA

Yaklaşık 20 bin kişinin katıldı cenaze töreninde, PKK terörüne lanet yağdırıldı. Bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutumayarak ağladı.

Şehit ailesinin metenatli olması ve ağlamaması ise dikkat çekti. Baba Tuncer, annesi Cemile, kendisi ile aynı yerde askerlik görevini yapan kardeşi Serdar ve ablası Gamze, şehitin tabutunun yanına gelerek uzun süre bekledi.

Abla Gamze ve ağabeyi Serdar, bu sırada şehitin tabutunun iki başına son kez geçerek bir süre bekledi. Kardeşinin üniformalarını giyen abla Gamze, şehitin tabutunun başında bir süre asker selamı durdu. Bu durum törene katılanları bir hayli duygulandırdı.

Şehit'in cenazesi öğle namazına mütakip kılanan cenaze namazının ardından bir süre omuzlarda taşındı.

Bu sırada ellerinde Türk bayrağı ile törene katılan binlerce vatandaş, " Kahrolsun PKK", " Şehitler ölmez vatan bölünmez", " Askere vurulan eller kırılsın"" şeklinde slogan atıp tekbir getirdi.

Şehit cenazesi daha sonra top arabasına kondu. Şehitin ailesi ise bir süre top arabasının arkasından yürüdü. Bu sırada abla Gamze yine asker selamı ile kardeşini bir süre selamladı. Yaklaşık bir kilometre top arabasında taşınan şehit'in cenazesi daha sonra Kanlıpınar şehitliğinde toprağa verildi.

Tören sırasında bazı taşkınlıklarda yaşandı. Şehit canezesine uygun davranmayan bir grup, törene gelen Maliye Bakanı Kemal Unakıtanı protesto etti.

Öte yandan, şehit ambulansa konan şehit cenazesinin arkasından gitmek isteyen gruba izin vermedi. Bunun üzerine grupla polis arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine grup, Çevikkuvvetin üzerine yürüdü. Bu esnada grup ile polis arasında arbede yaşandı. Arbede, devreye giren vatandaşlar tarafından yatıştırılırken, grupta dağıldı.

Şehit babası Tuncer Özübek de yaşananlar karşısında, vatandaşları duyarlı olmaya çağırdı. Baba Özübek, eline aldığı megafonla, " Evlat hepimizin evladı. Cenazemize katıldığınız için sağolun. Taşkınlık yapmaya hiç gerek yok. Sağduyulu olalım" dedi.

Ankara'da davet edildikleri DTP nin toplantısı yerine Eskişehir'de Şehit Özübek'in cenaze törenine katılan Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eckart Cuntz, teröre tepki gösterdi. Eskişehir'deki bu törene gelmesinideki amacının şehit ailesine destek vermek olduğunun altını çizen Büyükelçi Cuntz, "Şehidin ailesini ziyaret ederek başsağlığı dilemek ve onların acısını ortak olmak için buradayım. Bu benim için çok önemli bir durum. Şiddedin ve terörün her şekli son bulsun" açıklamasını yaptı.

CİHAN / ZAMAN
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

ŞEHİT AİLELERİNİN BURUK BAYRAMI

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 942716254711061118c1dRamazan Bayramı tüm yurtta coşku ile kutlanıyor. Ancak bu coşkuya ortak olamayanlar da var. Terör örgütü PKK'ya karşı sürdürülen operasyonlarda şehit düşen Mehmetçiklerin yakınları acılı girdikleri bayramı buruk geçiriyor.

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte mezarlıklara koşan şehit yakınları gözyaşı döküp, evlatları, eşleri, babaları için dua etti.

Bir yıllık astsubay iken Şırnak'ta şehit düşen Ahmet Sarıoğlu'nun Malatya'daki ailesi de bayrama buruk girenlerden. Hayatlarının belki de en acı bayramlarından birini geçiren Sarıoğlu ailesi bayram ziyareti yerine taziye ziyaretlerini kabul ediyor. Baba Mehmet Akif Sarıoğlu, "Yavrumuz vatana feda oldu. Hepimiz vatan için yaşıyoruz. Yalnız mesleğine doyamadan gitti, Allah katında güzel bir yer aldı. Biz yavrumuza doyamadık, o da görevine doyamadı." diyor. Baba Sarıoğlu, bütün şehit ailerinin bağrının yandığını ifade ederken, komando olarak iyi bir eğitim alsa bile bölgeyi iyi bilmeyen askerlerin göreve tecrübeli, bölgeyi iyi bilen askerlerle birlikte gitmesi gerektiğini kaydediyor. Baba Sarıoğlu, oğlunun şehit olmasını tecrübesizliğe bağlıyor. Sarıoğlu, şunları söylüyor: "Bir yere bir şoför gönderilirken bile güzergahı bilen biri ile gönderilir. Burada ne var, öğretilir ondan sonra tek başına gönderilir. Ben yavrumun tecrübesizlikten şehit olduğu kanısındayım. Tecrübeli olsalardı başlarına gelecekleri tahmin edebilirlerdi. Benim tek üzüntüm bu. Ben evladımı vatana, millete feda olsun diye gönderdim; ama tecrübesiz bir komutanın, tecrübesiz askerlerin başında gönderilmiş olması çok yanlış." Sarıoğlu, oğlunun lise yıllarında asker olmayı kafasına koyduğunu, bunun için de çok çalıştığını sözlerine ekledi.

'İçinizi rahatlatan gelişmeler olacak'

Şehit Ahmet Sarıoğlu'nun ailesini ziyaret eden İkinci Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, önümüzdeki günlerde önemli gelişmelerin yaşanacağını söyledi. Iğsız, "Gerçekten buruk bir bayram içerisindeyiz. Yaptıklarımızın hepsini izleyerek dikkat edin. Önümüzdeki günlerde sizlerin de içini rahatlatacak halkımızın da içini rahatlatacak gelişmeler olacaktır." dedi.

[İSTANBUL] İsmini değiştirip şehit babasının adını koydular
Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde 3 ay önce teröristlerin döşediği mayınlı tuzakta şehit düşen Hasan Güreşen'in ismi 1,5 yaşındaki oğluna verildi. Güreşen, şehit düştüğünde geride iki öksüz evlat bırakmıştı. Torununun Ahmet Nuri olan ismini değiştirerek oğlunun adını koyan Nuri Güreşen, "Hasan, çocuğu doğduğunda evladına benim ismimi koymuştu. Ben de Hasan'ı hiç hatırlayamayan torunum, babasının her ismi söylendiğinde anıp gurur duysun diye adını değiştirdim." dedi. Oğlunun mezarına sarılarak gözyaşı döken Nuri Güreşen, içinin hâlâ ilk günkü gibi yandığını ifade etti. Bu bayramın, oğlundan ayrı geçirdiği ilk bayram olduğunu belirten acılı baba şunları kaydetti: "Hasan yılbaşında doğduğu için geçen Kurban Bayramı'nda Şırnak'a giderek ona büyük bir sürpriz yapmıştık. Kurbanımızı orada kesip askerlerle yemiştik. Hasan, o kadar mutlu olmuştu ki, anlatamam. O günün, geçirdiği son bayram olduğunu hiçbirimiz bilmiyorduk." İki öksüzüyle hayata tutunmaya çalışan anne Deniz Güreşen ise televizyonlara bakamadığını anlatıyor. Verilen son şehit haberleriyle acısının tekrar tekrar dağlandığını vurgulayan Deniz Güreşen, 2,5 yaşındaki kızı ve küçük oğlu Hasan'la teselli bulduğunu dile getiriyor.

[KARS] Kur'an okuyup, dua ettiler

Şırnak'ta şehit olan Piyade Komando Çavuş Turgay Salgar'ın yakınları bayrama büyük bir acıyla giren şehit ailesini yalnız bırakmadı. Evin bahçesinde kurulan çadırlarda ağırlanan vatandaşlar, Kur'an-ı Kerim okuyup şehitler için Allah'tan rahmet, ailelerine ise sabırlar niyaz ediyor. Baba Tuncay Salgar, "Bayram tüm ülkeye acı oldu." diye konuştu.

[KONYA] Mezar başında Kürtçe ağıt

Şehit Onbaşı Mehmet Yıldırım'ın ailesi mezarlıkta gözyaşı döküp dua etti. Anne Elife ve baba Ali Yıldırım, "Oğlum bayramda sen gelemedin; ama biz sana geldik." diyerek ağladı. Mezar üzerindeki çiçekleri koklayan baba Yıldırım, Kürtçe olarak, 'Ez kurbane çiçege (Çiçeklerine kurban olayım)' diye ağıt yaktı.

[KONYA, KULU] Kaymakamdan başsağlığı

Şehit Onbaşı Murat Uçar'ın Konya'nın Kulu ilçesindeki evinde bayram hüzünlü geçiyor. Kulu Kaymakamı İhsan Çiğil, Belediye Başkanı Ahmet Yıldız ve İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan bazı komutanlar, Uçar'ın babası Mehmet Uçar'ı evinde ziyaret etti. Baba Mehmet Uçar, şehit oğluyla gurur duyduklarını söyledi.

[GİRESUN] 15 günlük bebekle ziyaret

Hakkari'de 2 ay önce şehit olan Uzman Çavuş İzzet Emir'in vefat etmeden birkaç gün önce adını 'Eylül' koyduğu ve 15 gün önce doğan kızı, bayramda annesinin kucağında babasının Giresun'un Çanakçı ilçesi Sarayköy köyündeki mezarına götürüldü. Annesi Özlem Emir, eşinin 'Eylül' ismini çok sevdiğini söyledi.

[DİYARBAKIR] Kerpiç evde taziye

Şehit Piyade Onbaşı Fetullah Selçuk'un Diyarbakır merkeze bağlı Sati köyündeki 2 odalı kerpiç evlerinin küçük avlusunda taziye ziyaretleri sürüyor. Kadınların taziyelerini kabul eden gözü yaşlı anne Saliha Selçuk, oğlunun şehit olduğu haberini aldığı günden bu yana yüreğinin ateşle dağlandığını ifade etti.

[ŞANLIURFA] Terör örgütüne lanet

Şanlıurfalı şehit Piyade Çavuş Mehmet Uyar'ın ailesi de bayramı hüzünlü geçiriyor. Aile fertleri, Harran Kapı Mezarlığı'ndaki şehitlerinin mezarına giderek dua etti. Aileye taziye ziyaretine gelen yakınları, terör örgütü PKK'ya Kürtçe lanet okudu. Ziyarete gelen gençler, şehit annesinin elini öpüp taziye diledi.

ZAMAN
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty24/5/2008, 09:20

DİYARBAKIR'DA POLİSA BOMBA - 1 ŞEHİT

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 1611319149470d9b27a7fe5Diyarbakır’da, sivil polislerin girdiği terzi dükkanına düzenlenen saldırıda 1 polis şehit olurken, 2’si polis 6 kişi yaralandı.

Kapkaç olaylarına karşı kurulan ’Güven Timi’nde görevli polisler Hüseyin Özdemir, Hasan Hüseyin Polat ve İsmail Üzümcü dün iftardan sonra Gazi Caddesi’nde bulunan ve Emniyet personelinin kıyafetlerini diken Mehmet Mazhar Toptancı’nın dükkanına geldi. Yüzü poşulu bir terörist, terzinin kapısından el bombası fırlatarak kaçtı. Polis Hüseyin Özdemir (34) şehit oldu. Hasan Polat, İsmail Üzümcü, terzi, terzi çırağı Güzel Özmen (12) ve yoldan geçen Mehmet Nuri Alkış ile Murat Temel yaralandı. Olay yerine sevkedilen bir polis panzeri, 65 yaşındaki Emine Arık’a çarparak ölümüne neden oldu.

Ferit ASLAN- Muzafer DURU-Canan ALTINTAŞ/DİYARBAKIR, (DHA)
Körfez
Admin
Admin
Körfez

Erkek

MesajKonu: Geri: Şehitler Ölmez   Şehitler Ölmez - Sayfa 2 Empty24/5/2008, 09:20

AİLESİ, BAYRAMA HÜZÜNLÜ GİRİYOR

Şehitler Ölmez - Sayfa 2 1979248173470a2bec75cf2Ramazan Bayramı'nda doğan şehidin, ailesi bayrama hüzünlü giriyor

Şırnak'ta teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan 13 asker arasında bulunan Denizlili Komando Çavuş Bayram Güzel'in (20), Ramazan Bayramı'nda doğduğu belirtildi.

20 yıl önce ilk şehidini veren merkeze bağlı Kurtluca köyü, bu defa Gabar Dağı bölgesinde görev yapan askeri birliğe düzenlenen saldırıda şehit olan Güzel için gözyaşı döktü.

Köylüler, Güzel ailesine taziye ziyareti için akın ederken meydan ve şehit evi Türk bayraklarıyla donatıldı.

Oğlunun şehit düştüğü haberini alan baba Nevzat Güzel'in metanetli olmaya çalıştığı gözlendi.

"Vatan sağolsun." diyen baba Güzel, şunları söyledi: "Allah devlete ve askere zeval vermesin. Hepimizin başı sağolsun. Oğlumla en son cumartesi günü konuştuk. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ziyaret ettiği karakolda kalacaklarını, sabah yola devam edeceklerini söyledi. Bu kadar konuşabildik." dedi.

Yakınları tarafından güçlükle sakinleştirilen anne Ayşe Güzel ise ağıtlar yaktı. Anne Güzel, "Bayram'ım yaktın beni. Bayramlarda dünyaya geldin, bayramlarda kara toprakları mı girecektin? Tatlı dilli Bayram'ım, ben senin tertiplerinin yanına nasıl varayım?" diyerek gözyaşı döktü.

Bu arada şehit Komando Çavuş Ramazan Güzel'in, geçen şubat ayında askere gitmeden önce köyün 20 yıl önce verdiği ilk şehit Hasan Savaş'ın akrabası Fatma Savaş'la nişanlandığı öğrenildi.

Güzel'in evinin duvarına, "Her adam asker olur, komando olamaz." yazdığı görüldü.

AA

Şehitler Ölmez

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
2 sayfadaki 9 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki